آموزش وردپرس
خانه > تکنولوژی موفقیت > نه ۹ حقیقت تلخ که با شروع کسب و کار با آنها مواجه خواهید شد

نه ۹ حقیقت تلخ که با شروع کسب و کار با آنها مواجه خواهید شد

ذهن ما پر شده است از داستان های موفقیتی که با شنیدن عناوین آنها به وجد آمده و بلافاصله تصمیم میگریم که ما هم آن موفقیت را فورا بدست بیاوریم. در حالی که تنها چیزی که ما میبینیم مانند کوه یخ شناوری است که تنها قله ی آن را مشاهده میکنیم! چرا که اکثر افراد به شما نمی گویند که چگونه به آن قله رسیده اند، از شکست هایی که خورده اند، تعداد مشاغلی که تجربه کرده اند تا مسیر درست خود را انتخاب کنند و حتی ساعات طولانی کاریشان برای اینکه بتوانند سرمایه ای برای خود دست و پا کنند.

امیدوارم که حداقل از این به بعد با دیدن نوک قله فریب نخورید چرا که کارآفرینان به همین راحتی ها هم که فکر میکنید به قله نرسیده اند!در اینجا نه حقیقت تلخی را بازگو میکنیم که کارآفرینان ناگریز با شروع یک کسب و کار با آن دست و پنجه نرم می کنند.

۱- سال اول را با سخت کوشی هرچقدر که میتوانید پول پس انداز کنید

اگر شما کسب و کاری را فقط برای رسیدن به پول شروع میکنید برخلاف میلم مجبورم همین حالا منصرفتان کنم! فرض نکنید که با این طرز تفکر در یک سال پول زیادی را بدست خواهید آورد چرا که اول از همه شما باید با ساعات کاری طولانی کنار بیایید به طوری که اگر ساعات کاریتان را محاسبه کنید ممکن است حالاتی مثل ناامیدی و گریه به سراغتان بیاید!

۲- احساس تنها بودن به سراغتان خواهد آمد

با شروع کسب و کارتان شما احساس تنهایی خواهید کردبخصوص در همان اوایل شروع به کار که نه کمکی دارید و نه حتی دوستان همفکری که گاها با آنها مشورت کنید یا گفتگوهای دوستانه انجام دهید و نه تعطیلاتی خواهید داشت!

اما اجتماعی بودن خیلی مهم است لذا زمان حضورتان در شبکه های اجتماعی را به عنوان زمان تلف شده قلمداد نکنید و باید زمانی را به مرور رویدادهای چنین شبکه هایی تخصیص دهید، در گروه هایی که دارای ایده های خوب هستند فعالیت کنید و در جلسات مفیدی که در نزدیکی شما تشکیل می شود شرکت کنید.

۳- خیلی وقتها احساس یاس و ناامیدی به سراغتان خواهد آمد

همانطور که گفتیم کارآفرینان به همین راحتی ها کارآفرین نشده اند، شما اوقات زیادی احساس یاس و ناامیدی خواهید کرد به این دلیل که پشت سر گذاشتن موانع پیش رو به این سادگی ها هم نیست! به چنین مواردی به عنوان شکست نگاه نکنید بلکه در آینده متوجه خواهید شد که از مهم ترین مراحل زندگتان بوده و درس های زیادی از آنها آموخته اید و به خاطر همین تجربیاتی که داشته اید رفته رفته عملکرد بهتری داشته اید.

۴- تا زمانی که بتوانید یک الگوی خاص برای خودتان داشته باشید، از الگوهای دیگران تقلید کنید

مردم به طور مکرر از شما درباره ی کسب و کارتان سوال میکنند، به عقیده ی من شما نیاز به الگوبرداری دارید تا اینکه بتوانید یک الگو ی منحصربفرد برای خود بسازید. البته دروغ هم نگویید بلکه به سادگی جواب دهید که ” انجام آن کار آسان نیست ولی من آن مراحل را طی خواهم کرد “، چون مردم در این باره بحث خواهند کرد و شما نمی خواهید به عنوان فردی که در کسب و کارش شکست خورده است اعتبارتان خدشه دار شود.

۵- شب های زیادی را با بی خوابی سر خواهید کرد

در اوایل شروع کسب و کار، شب های زیادی که در تختخواب هستید، خوابتان نمی برد و مشغول فکر کردن به آینده ی کسب و کارتان و نگرانی هایی که در این باره دارید خواهید بود. توصیه ام به شما این است که هر از گاهی فعالیت هایی که باعث آسودگی روح و روانتان می شود انجام دهید مانند شنا، یوگا و یا تمرینات تمرکز ذهنی که برای آسودگی فکر مناسب هستند.

۶- بیش از چندین بار از محدودیت امنیت و آسایش خود خارج خواهید شد

شما به عنوان مالک یک کسب و کار باید توانایی این را داشته باشید که در تمامی شرایط مختلفی که با آنها روبرو خواهید شد دوام بیاورید. در این مواقع برای رشد و کسب و کارتان می توانید انجام برخی از وظایف را به دیگران بسپارید ولی نه همه ی آنها را! تا فشار کاریتان نسبتا کاهش پیدا کند.

۷- با دیدن موفقیت های سایر افراد، انگیزه بگیرید

یکی از عادات برخی افراد، مقایسه کردن خودشان با دیگران است. اما با این کار ممکن است اعتماد بنفستان را از دست داده و پس رفت کنید. بنابراین حتی الامکان از انجام این کار بپرهیزید و درعوض سعی کنید همکاریتان را با رقبای خود تقویت کنید و مطمئن باشید که همفکری همزمان چند نفر باهم نتیجه ی بهتری برای همه ی افراد گروه دارد. این کار یکی از بهترین روش هایی است که می تواند باعث رشد کسب و کارتان شود.

۸- همیشه و در همه حال به خود انگیزه بدهید

راهنما و ترغیب کننده ی خود باشید. دوستان زیادی وجود ندارند تا به طور دائم شما را به پیش روی و ادامه دادن تشویق کنند و یا همیشه به فکر شما و کسب و کارتان باشند و به شما دلگرمی دهند بنابراین شما خودتان باید به تنهایی به فکر کسب و کارتان باشید و حدالامکان اطرافتان را با افراد مثبتی که شما را به ادامه دادن تشویق می کنند پر کنید.

۹- جایزه ای دریافت نخواهید کرد و تعطیلاتی هم نخواهید داشت

هیچ چیز برای کارآفرینان رایگان نیست. شما بابت تلاش هایتان جایزه ای دریافت نخواهید کرد و یا فرصتی برای رفتن به تعطیلات ندارید. همه ی این مسائل برای شما پیش خواهد آمد اما در آخر نتیجه ی کار خود را دریافت خواهید کرد. پس ادامه دهید و مطمئن باشید که مسیر انتخابی شما درست است.

درباره ی خلیل رضوی

خلیل رضوی هستم. عاشق نوشتن، مطالعه و تدریس. عاشق کارآفرینی و اینترنت. از اولین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد کارآفرینی از دانشگاه تهران و دارای مدرک MBA از سازمان مدیریت صنعتی. نویسنده، مترجم و ویراستار بیش از 70عنوان کتاب در حوزه کسب و کار. مدرس و مشاور کسب و کارهای آفلاین و آنلاین و ...

همچنین ببینید

پنج ۵ توصیه برای به نتیجه رساندن کارهای روزمره

انجام دادن کارهای درست، برای بیشتر کارآفرینان یک چالش جدی روزانه محسوب می شود. شاید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *