آموزش وردپرس
خانه > تکنولوژی موفقیت > اهر‌م‌های موفقیت

اهر‌م‌های موفقیت

 جمله ی معروفی از ارشمیدس را حتما شنیده اید که: «به من میله ای بدهید که به اندازه ی کافی بلند باشد و مکانی که بتوانم روی آن بایستم تا دنیا را تکان بدهم.» حتماً این جمله شما را به یاد مطالب پیرامون اهرم در دنیای فیزیک و طبیعت می اندازد اما آیا تا به حال به کاربرد اهرم ها در دنیای کسب و کار و موفقیت های شغلی فکر کرده اید؟ اهرم هایی که باعث شوند بر استعدادها و توانایی های خود بیفزایید و در کار و تجارت خود بیش از حد ظاهری تان به موفقیت برسید، چه هستند؟

حال به بررسی تعدادی از این اهرم ها خواهیم پرداخت که می توانند زمینه ای فراهم آورند که به استعدادها و توانایی های خود دست پیدا کنید و دریابید که چگونه می توانید از کار، استعداد و تجربه ی دیگران به سود دیگران استفاده کنید.

  1. استفاده از انرژی دیگران: کارهای کم ارزش خود را به دیگران واگذار کنید، تا بتوانید وقت کافی برای کارهای با اهمیت خود داشته باشید.
  2. از دانش دیگران سود بجویید: استفاده از علم می تواند دنیایی از تفاوت در کارتان ایجاد کند. از کتابها، مجلات، همایش ها، کارگاه های آموزشی برای دستیابی به نقطه نظرات و ایده ها برای دستیابی هرچه سریعتر به هدف هایتان استفاده کنید.
  3. از پول دیگران به عنوان یک اهرم استفاده کنید: اگر بدانید چگونه از پول و امکانات مالی دیگران استفاده کنید، به منابعی دست می یابید و به موفقیت هایی می رسید که محال است به تنهایی از آنها بهره مند شوید. سعی کنید از همان ابتدای شروع کسب و کارتان با بانک ها در تماس نزدیک و خوب باشید. توجه داشته باشید که بهترین زمان وام گرفتن، وقتی ست که به این وام احتیاج ندارید. مبلغ کمی وام بگیرید و از این پول برای سرمایه گذاری های مطمئن استفاده کنید و در مدت چند ماه بدهی خود را به بانک پرداخت کنید. اگر این کار را چندین بار تکرار کنید، با بانک خود روابط مستحکمی برقرار می کنید و اعتبارتان نزد آن بانک افزایش می یابد.
  4. از موفقیت های دیگران بهره بگیرید: موفقیت های اشخاص و شرکت ها را مطالعه کنید تا به رمز و راز موفقیت انها پی ببرید. ببینید آنها توانسته اند مسایل و مشکلات خود را حل و فصل نمایند. تجربه های موفقیت آمیز منبع با ارزشی برای مسیر موفقیت شما خواهد بود.
  5. از شکست های دیگران پند بگیرید: شکست های دیگران منابع با ارزشی هستند که دیدگاه روشنی را در مسیر کسب و کارتان به شما خواهد داد. تاریخ پر از نمونه هایی است که در آن کسانی توانسته اند با مطالعه شکست های دیگران، به موفقیت های سرشار دست یابند. از شکست های دیگران سرمشق بگیرید.
  6. استفاده از نفوذ و اعتبار دیگران: تمامی کسانی که شما می شناسید، هر کدام برای خود دوستانی دارند. هر کدام برای خود دوستانی دارند. هر کدام آشنایانی دارند و با افراد حرفه ای در تماس هستند. بسیاری از آنها می توانند روی کسب و کار شما تاثیر مطلوب بگذارند. شما در جمع کسانی که می شناسید، کدامشان می توانند درهای موفقیت را به روی شما باز کنند؟ چه کسی می تواند شما را به افرادی معرفی کند تا شمارا در دستیابی هر چه سریعتر به اهدافتان یاری دهند؟

درباره ی خلیل رضوی

خلیل رضوی هستم. عاشق نوشتن، مطالعه و تدریس. عاشق کارآفرینی و اینترنت. از اولین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد کارآفرینی از دانشگاه تهران و دارای مدرک MBA از سازمان مدیریت صنعتی. نویسنده، مترجم و ویراستار بیش از 70عنوان کتاب در حوزه کسب و کار. مدرس و مشاور کسب و کارهای آفلاین و آنلاین و ...

همچنین ببینید

چگونه یک شریک مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

یافتن یک شریک مناسب برای کسب و کار بسیار اهمیت دارد. در ایران علاوه بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *